Návody

Predĺženie parkovacej karty BA

Aktualizované 11.07.2023

Parkovacie karty možno predĺžiť 30 dní pred koncom platnosti.

  1. Otvorte si webovú aplikáciu ParkDots Permits a prihláste sa použitím svojho prihlasovacieho mena (email) a hesla. Po prihlásení do systému si otvorte detail parkovacej karty.
  2. Stlačte akciu „PREDĹŽIŤ PLATNOSŤ KARTY“
  3. Otvorí sa nové okno, v ktorom máte už predvyplnené údaje z pôvodnej karty a platnosť novej karty nadväzuje na pôvodnú – skontrolujete si predvyplnené údaje EČV, Telefónne číslo.
  4. Po kliknutí na „POKRAČOVAŤ“ v časti prílohy sú nahrané pôvodné prílohy.
  5. Po kliknutí na „DOKONČIŤ“ sa odošle Vaša žiadosť na spracovanie.

Aj pri predlžovaní parkovacích kariet dochádza k overovaniu vzťahu k vozidlu a nehnuteľnosti a preto môžete byť vyzvaní na priloženie aktuálnych príloh, v prípade, že tieto skutočnosti nebude možné overiť automaticky zo štátnych registrov.

V ďalšom emaile Vám prídu inštrukcie na úhradu a po úhrade bude Vaša parkovacia karta platná. Návštevnícka parkovacia karta, Elektromobil – zľavová parkovacia karta a Zľavová ŤZP parkovacia karta sú bezplatné.

Upozornenie pre používateľov s parkovacími kartami v Novom Meste:

Nie je možné predĺženie kariet pre Nové Mesto, ktoré boli vydané pred 01.07.2023. Dôvodom je úprava zóny regulácie. Podajte si prosím novú žiadosť o kartu akciou Nová žiadosť a zadaním správneho dátumu začiatku platnosti karty.
Rozsah zóny NM1 sa menil a od 01.07.2023 nie sú jej súčasťou Kramáre, Ľudová štvrť, Zátišie a Pasienky. Obyvateľom týchto štvrtí nebude v zozname karta zobrazená.

Žiadosti o predĺženie parkovacích kariet schvaľujú pracovníci kontaktného miesta BA priebežne v čo najkratšom čase. Upozorňujeme Vás, že počas víkendov a sviatkov nedochádza k schvaľovaniu žiadostí, preto môže spracovanie Vašej žiadosti trvať dlhšie.