Často kladené otázky

Nákup lístka

Ako využiť časový kredit a zaplatiť parkovné v PAAS Bratislava cez mobilnú aplikáciu ParkDots?

Aktualizované 01.08.2023

Možnosť platby parkovného a využitia parkovacích kariet s časovým kreditom (návštevnícka a bonusová parkovacia karta) v systéme PAAS Bratislava je už v mobilnej aplikácii ParkDots dostupná.

  1. Ak sa nachádzate v regulovanej zóne a máte povolenú lokalizáciu, aplikácia Vám ponúkne možnosť kúpy lístka. V prípade, že sa v zóne nenachádzate, viete ju vyhľadať prostredníctvom jej názvu, resp. číselného kódu (napr. „3008 Kukučínova“), alebo posúvaním sa na mape.
  2. Uistite sa, že kód zvolenej lokality je totožný s kódom na zelenej značke označujúcej úsek parkovania. Kliknite na tlačidlo „Kúpiť lístok.“
  3. V platobnej obrazovke je potrebné zvoliť čas parkovania a EČV parkujúceho vozidla.
  4. V prípade, že je na dané EČV platná Bonusová karta na ktorej je dostupný časový kredit, aplikuje sa automaticky. Systém informuje o zostatku kreditu po vydaní lístka. Ak výška kreditu nepostačuje na celý čas trvania parkovania, zvyšnú dobu je potrebné doplatiť použitím platobnej karty. Sumu na úhradu systém automaticky vypočíta.
  5. V „domácej“ zóne je možné využiť Návštevnícku kartu. Ak máte kartu priradenú k svojmu používateľskému účtu a je na nej dostatočný kredit, môžete ju pri kúpe lístka zvoliť medzi platobnými možnosťami. Neprihlásený používateľ má možnosť pridať Návštevnícku kartu zadaním jej identifikačného kódu, alebo naskenovaním QR kódu. V prípade, že zostatok kreditu na karte je nižší ako požadované trvanie parkovania, je potrebné dobu parkovania skrátiť (zostávajúcu dobu totiž nie je možné doplatiť, ako pri Bonusovej karte).
  6. V prípade, že máte na svoje EČV vydanú zľavovú kartu pre ŤZP, alebo elektromobil, zľava z parkovného bude automaticky uplatnená.